Vuslat Doğan Sabancı ve Ali Sabancı’nın deniz kazasında “GPS” iddiası

Yunanistan’da büyük deniz kazasında yaralanan Vuslat Doğan Sabancı ve Ali Sabancı’nın, geçirdiği kaza ile ilgili olarak “GPS” iddiası ortaya atıldı.

Pegasus Havayolları’nı da bünyesinde barındıran Esas Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı, iş insanı Ali Sabancı ve eşi, Doğan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan‘ın iş insanı kızı Vuslat Doğan Sabancı, Yunanistan’ın Leros Adası’nda denizde kaza geçirdi. Botlarıyla kayalıklara çarpan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı’nın Türkiye’deki tedavisi sürüyor.

Son olarak Doğan Holding, Yunanistan’ın Leros adasında denizde kaza geçiren Sabancı çiftinin sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Kazaya ilişkin ise yeni bir iddia da ortaya atıldı. 

Patronlar Dünyası’nın haberine göre, Yunan denizcilik kaynakları, Sabancı çiftinin GPS nedeniyle kaza yaptığı iddia edildi. Yunan kaptanların adaları çok iyi bilmelerine rağmen, zodyaktan daha büyük bir tekne olan Tender’ları bile kullanırken mutlaka GPS kullandıklarını belirtilen haberdeki kaynak, “Karanlıkta adalar iyi biliniyor olsa bile küçük büyük her teknede botta GPS bulunması gerekiyor. Bu kazanın nedeni Sabancılar’ın zodyağında GPS olmamasıdır” iddiasını öne sürdü.

Ne olmuştu? 

Pegasus Havayolları’nı da bünyesinde barındıran Esas Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı, iş insanı Ali Sabancı ve eşi, Doğan Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın iş insanı kızı Vuslat Doğan Sabancı, Yunanistan’ın Leros Adası’nda denizde kaza geçirdi. Botlarıyla kayalıklara çarpan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı yaralandı. Yunan Sahil Güvenliği, Sabancı çiftinin kazasıyla ilgili soruşturma yürütüldüğünü duyurdu. 25 Ağutos’taki kazanın ardından yüzer ambulansla Bodrum’a götürülerek ameliyat edilen dalağı alınan Ali Sabancı, ambulans uçakla İstanbul’a nakledilerek, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Vuslat Doğan Sabancı da Ali Sabancı’nın ardından İstanbul’da Amerikan Hastanesi’ne getirildi. 

Esas Holding’ten yapılan açıklamada, Sabancı çiftinin sağlık durumunun iyiye gittiği ve titizlikle takip edildiği dile getirildi.

TIKLAYIN – Esas Holding’ten Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı hakkında açıklama: Sağlık durumları iyiye gidiyor

TIKLAYIN – Yakınları ve tanıklar, Vuslat Doğan Sabancı ile Ali Sabancı’nın geçirdiği büyük deniz kazasını anlattı

TIKLAYIN – Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, Yunanistan’daki büyük deniz kazasında yaralandı!

TIKLAYIN – Ertuğrul Özkök: Vuslat ve Ali Sabancı’yı getiren deniz ambulansı başka kimleri kurtardı?

TIKLAYIN | Yunan basını, Ali ve Vuslat Sabancı’nın denizde yaptığı kazanın fotoğraflarını paylaştı

TIKLAYIN | Denizde kaza geçiren ve tedavileri süren Sabancı çiftine ziyaretler sürüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir